תל אביב - יפו

דאנטה 2, תל אביב

24 שעות ביממה

7 ימים בשבוע

10 הרגלים טובים לשנה החדשה

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

2022, שנה חדשה בפתח. קבלו 10 טיפים טובים שכדאי להתרגל אליהם בשנה החדשה בכדי לשמור על שיניים בריאות ויפות וחיוך מקסים.

1. החליפו את מברשת השיניים שלכם כל 3 עד 4 חודשים

ישן זה זהב אבל לא מברשת השיניים שלכם! מומלץ מאוד להחליף את מברשת השיניים כל 3 עד 4 חודשים. כמו כן, לאחר שמחלימים ממחלה. שימו לב, זיפים מרוטים ושבורים אינם מנקים ביעילות. שנה חדשה, מברשת חדשה.

2. צחצחו למשך 2 דקות, פעמיים ביום

אולי אתם זריזים ומהירים אבל לא כשאתם מצחצחים! הקפידו לצחצח לפחות שתי דקות פעמיים ביום כדי לשמור על בריאות השיניים. נסו להשתמש בטיימר או לזמזם את המנגינה האהובה עליכם כדי להסיח את דעתכם.

3. היו עדינים בזמן הצחצוח

אולי יש לכם את השרירים החזקים ביותר, אבל אל תשתמש בהם על השיניים שלכם. צחצוח עדין הוא כל מה שצריך כדי להסיר את כל חלקיקי המזון והחיידקים. לחץ מוגזם עלול לגרום נזק לשיניים ולחניכיים!

4. אל תצחצחו מיד לאחר האכילה

לאחר אכילה או שתייה, במיוחד חומרים חומציים כמו קולה, לימונים או אשכוליות המתינו לפחות 60 דקות לפני שאתם מצחצחים שיניים מכיוון שצחצוח בסביבה חומצית עלול לפגוע באמייל השיניים שלכם. אתם יכולים לשתות מים או ללעוס מסטיק ללא סוכר בינתיים.

5. אחסנו את המברשת שלכם כראוי

לאחר ההברשה, אחסנו את המברשת שלכם זקופה באוויר הפתוח. אין לאחסן אותם במיכלים סגורים שבהם לחיידקים יש יותר הזדמנות לגדול.

6. השתמשו תמיד במברשת שיניים רכה

שימוש במברשת שיניים עם זיפים קשים עלול לגרום לנזק לחניכיים ולשיניים לאורך זמן.

7. השתמשו בטכניקת הצחצוח הנכונה

חלקכם אולי יאהבו פריסטייל או אפילו כל סגנון, אבל כשזה מגיע לצחצוח באמצעות טכניקה לא נכונה יכול להוביל לנסיגת חניכיים ולנזק לשיניים!

הנה טכניקה פשוטה לצחצוח יסודי:

ראשית הניחו את מברשת השיניים שלכם בזווית של 45 מעלות לחניכיים. לאחר מכן הזיזו בעדינות את המברשת קדימה ואחורה בתנועות קצרות (ברוחב של שן אחת). לאחר מכן צחצחו את משטחי השיניים החיצוניים, הפנימיים והמשטחים הלעיסה. לבסוף כדי לנקות את החלק הפנימי או המשטחים של השיניים הקדמיות, הטו את המברשת בצורה אנכית ובצעו משיכות מעלה – מטה.

8. בחרו במברשת שהכי מתאימה לכם

יש כל כך הרבה מברשות זמינות לשימוש ידני או חשמלי. כל המותגים הנחשבים עושים עבודה טובה בניקוי השיניים. מברשות חשמליות קלות יותר לשימוש שכן הן עושות עבורכם חלק מהעבודה ולחלקן יש גם טיימר שיעזור לכם. אבל זכרו שזה לא באמת המברשת שחשובה, זה יותר קשור אליכם ועל כמה בריאות אתם יכולים לשמור על השיניים שלכם!

9. השתמשו בחוט דנטלי

שימוש בחוט דנטלי חשוב מאוד בכדי לנקות את רובד החיידקים ושאריות המזון שמצטברות בין השיניים. זכרו שצחצוח שיניים עם מברשת שיניים אינו מספיק בכדי לנקות את המשטחים הפרוקסמלים בין השיניים. המברשת לא יכולה להגיע לאזורים אלה.

10. השלימו את ההגיינה היומית עם מי פה

לאחר שצחצחתם את השיניים עם מברשת שיניים רכה, גם ניקיתם בין השיניים עם חוט דנטלי נשאר רק לשטוף את הפה עם מי פה אנטבקטריאליים בכדי להנות מחלל פה נקי, בריא ורענן.

http://g.co/kgs/3vSnHL

התקשר אלינו כדי לקבוע פגישה לניקוי וטיפים נוספים כיצד ליהנות מבריאות הפה הטובה ביותר כדי לשמור על השיניים שלכם לכל החיים.

0772-177771

מאחלים לכם שנה חדשה עם הרבה בריאות ושתמיד תחייכו.

5/5 - (10 votes)

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

מרפאת שיניים בת ים

טיפים לבחירת מרפאת שיניים מעולה בחירת מרפאת שיניים היא דבר לא קל בכלל, המגוון הרחב של מרפאות השיניים השונות והשירותים השונים מקשים עלינו

קרא עוד »
דילוג לתוכן