שטיפת פה: יתרונות וחסרונות

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

אתם שוטפים את הפנים שלכם, שוטפים שיער, שוטפים ידיים. האם עליכם גם לשטוף את הפה?
כמו רוב הדברים, שטיפת פה יכולה להיות בעלת יתרונות וחסרונות. ועם כל כך הרבה שטיפות פה שונות זמינות בחנויות ובבתי המרקחת, איזו מהן מתאימה לכם?

שטיפת פה: מה היתרונות?

רעננו את הנישמה שלכם –

זה היתרון הברור ביותר. מי לא אוהב נשימה רעננה?

הפחיתו את העששת –

שטיפות פה מכילות סודיום פלואוריד. זה עוזר בהפחתת הדימנרלזציה וההפחתה של עששת בשיניים.

פחות דלקות חניכיים  –

מרכיבים מסוימים בתכשיר שטיפת פה הורגים חיידקים. זה יכול לעזור להפחית את הדלקת. שטיפות פה המכילות כלורהקסידין מסייעות להפחתת מחלת חניכיים המתבטא בנפיחות ודימום.

הלבנת שיניים –

שטיפות פה מסוימות מבטיחות להעניק לכם חיוך בהיר יותר ולבן. שטיפות אלה מכילות חומר הלבנה. לרוב מדובר במי חמצן. הם עוזרים להסיר כתמים ולהלבין את שיניים בשימוש חוזר.

עזרה במניעת מחלות חניכיים –

שטיפת פה אנטיספטית או אנטי-פלאק יכולה לעזור לעכב את צמיחת החיידקים. זה יכול לעזור לבלום מחלות חניכיים כמו גינגיביטיס או פריודונטיסטיס. החומרים הפעילים בשטיפות פה אלו עשויים לכלול טריקלוזן ותימול.

גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון

קשר לסרטן הפה –

יש ויכוח על שטיפות המכילות אלכוהול. נראה כי אלכוהול משפיע לרעה על הרקמות בפה. (תשאלו את הרוקח או אותנו על שימוש בשטיפות דרך הפה המכילות אלכוהול.

גירוי בפה –

שטיפות פה המכילות אלכוהול גורמות לרוב אפקט בוער בפה. תכונות החיטוי יכולות להיות מועילות, אך עלולות לגרום לגירוי כיבים ופצעים, מה שיכול להאט את הריפוי שלהם.

מיסוך ריח רע מהפה –

"אפקט הנשימה הרעננה" הוא זמני. שטיפת הפה מעניקה לנשימה מהפך רגעי. להסתמך על שטיפת פה במקום לטפל במקור הבעיה יכול להוביל לנזקים עתידיים גדולים יותר.

dentist yafo

התייעצו איתנו –  מרפאת שיניים גפאלי

עדיין לא בטוחים אם כן להשתמש או לא? לא יודעים איזה שטיפת פה מתאימה לכם? התייעצו איתנו בטלפון או תגיעו לבדיקה עוד היום. יש לנו ניסיון רב בתחום, מעל ל-15 שנה. נשמח לעזור ולייעץ לכם מה מומלץ ומתאים לכם אישית.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

טיפולי שורש: המדריך המושלם

טיפולי שורש ברמה גבוהה מאוד וללא כאבים. טכניקה דיגיטלית משולבת צילומי רנטגן שמבטיחים לכם הצלחה לאורך זמן. חשוב גם להקפיד על ההנחיות לאחר טיפולי שורש. הכנסו!

קרא עוד »
dental emergency
ד"ר גפאלי חאלד

רופא שיניים תורן

חיפשתם רופא שיניים תורן? מרפאה ותיקה, 15 שנות ניסיון. רופאי שיניים שעובדים בתורנות 24 שעות ביממה בכדי להיות כאן בשבילכם ולתת לכם את השירות הטוב ביותר. הכנסו

קרא עוד »
ד"ר גפאלי חאלד

טיפולי שיניים בטורקיה

טיפולי שיניים בטורקיה במאמר זה נדבר על טיפולי שיניים פופולריים בטורקיה. חשוב שכל טיפול שאתם מתכננים לעשות, תחקרו אותו בזהירות כדי שתדעו למה לצפות.

קרא עוד »
יצירת קשר
דילוג לתוכן