שטיפת פה טיפולית: מהיא ולמה היא מיועדת?

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

שטיפת פה טיפולית, מהיא?

שטיפת פה, הידועה גם בשם מי פה, מציעה פיתרון לריח רע מהפה ויכולה גם להיות דרך מצוינת להשלים את שגרת ההיגיינה היומית האורלית שלכם. את מי הפה מחזיקים בפה למשך תקופה מסוימת, מגרגרים ואז יורקים החוצה.

שטיפת פה מכילה בדרך כלל מרכיבים אנטי-מיקרוביאלים ואחרים שנועדו לעכב את תרכובות הגופרית הגורמות לריח, וכן להפחית את החיידקים הגורמים לדלקת חניכיים ומחלות חניכיים. מי פה לא יכולים להחליף צחצוח שיניים וחוט דנטלי בכדי להיפטר מעיקר החיידקים על השיניים והחניכיים, אך הם עשויים לספק יתרון נוסף לבריאות הפה לטווח הארוך.

בשטיפות פה שונות יהיו מרכיבים שונים בהתאם למטרתם. חלקם עשויים להתמודד רק עם ריח רע מהפה. אחרים מכוונים לבעיות ספציפיות בבריאות הפה עם מרכיבים כמו פלואוריד, אשר יכולים לסייע במניעת חורים בשיניים, או חומרים הורגים חיידקים המפחיתים את הפלאק ודלקת חניכיים.

שטיפת פה אינה תחליף לצחצוח ולחוט דנטלי מדי יום, אך היא יכולה לסייע בשמירת נשימה רעננה יותר ועשויה לסייע בשיפור בריאות הפה שלכם בטווח הארוך. הזמן הטוב ביותר להשתמש במי פה הוא לאחר שצחצחתם שיניים וניקיתם היטב בין השיניים בעזרת חוט דנטאלי.

חשוב לציין כי שטיפת פה יכולה להסוות את הגורם הבסיסי לריח רע מהפה (הליטוזיס) אשר, במקרים מסוימים, יכול להיות מצב בריאותי דרך הפה או מערכתי. שוחחו איתו מרפאת שיניים גפאלי SmilePlaceTLV אם אתם סובלים מריח רע מהפה – אנחנו יכולים לעזור לכם לקבוע את הסיבה הבסיסית ולהציע את סוג השטיפה הטוב ביותר עבורכם.

לאילו מצבים בריאותיים צריכים שטיפת פה טיפולית?

שטיפת פה טיפולית יכולה לטפל במגוון בעיות בריאותיות בפה, כולל הדברים הבאים:

 • ריח רע מהפה:

  מצב אוראלי נפוץ ביותר, אשר לרוב הוא תוצאה של היגיינת פה לקויה, יובש בפה, צריכת מזונות ומשקאות מסוימים או שימוש בטבק. זה יכול לנבוע גם מזיהום בפה, ממצבי אף או גרון מסוימים, או אפילו ממצבים רפואיים מערכתיים.
  שטיפת פה טיפולית יכולה לתקן ריח רע מהפה על ידי הפחתת כמות החיידקים הגורמים לריח בפה ו / או הפרעה לתרכובות גופרית מסריחות ומשאירה ריח רענן ונקי במקומה. אם אתם מקפידים על היגיינת הפה ושומרים תזונה בריאה, אך ריח הרע מהפה נמשך, שוחחו איתנו מרפאת שיניים גפאלי SmilePlaceTLV כדי לשלול סיבות אחרות אפשריות.

 • דלקת חניכיים:

  דלקת בחניכיים המופיעה בדרך כלל כתוצאה מהצטברות פלאק על השיניים והחניכיים. רובד המכיל מיליוני חיידקים. סוגים מסוימים של מי פה פועלים להפחתת הצטברות פלאק וחיטוי חיידקים אלה, ולכן עוזרים במניעת דלקת חניכיים או ריפוי מחלת החניכיים.

 • עששת:

  שטיפת פה המכילה פלואוריד יכולה לסייע במניעת עששת באמצעות חיזוק אמייל השן והגנה מפני התקפי חומצה. החיידקים ברובד מייצרים חומצות, אשר ״אוכלות״ את האמייל אם השיניים אינן מנוקות היטב על בסיס קבוע. החיידקים ניזונים מסוכרים, עמילנים ושאר פחמימות שנותרו על השיניים לאחר האכילה. ריקבון שיניים מתחיל לאט עם החומצות שפוגעות במינרלים של אמייל השן. אם התהליך נמשך מספיק זמן זה בסופו של דבר גורם לעששת, או לחור קטן שנוצר בשן שלכם לאחר שהאמייל נהרס. הפלואור במים, משחת שיניים, שטיפות ומוצרים אחרים מסייע להחליף את המינרלים האבודים ולעמוד בפני התקפי חומצה נוספים.

 • הקלה בכאב אקוטי:

  שטיפות פה המציעות הקלה בכאב מכילות לרוב חומרי הרדמה, כגון לידוקאין, המקהות את התחושה בפה בעדינות כדי לתת הקלה בכאב. אלה נקבעים בדרך כלל על ידי רופא השיניים או הרופא הפרטי שלכם.

 • הַלבָּנָה:

  כמה מי פה מכילים חומרים פעילים כמו מי חמצן כדי להפחית את הכתמים ולהלבין את השיניים. אלה בדרך כלל דורשים שימוש ממושך לפני שניתן יהיה להבחין בתוצאות כלשהן ולא תהיה להם אותה השפעה כמו הליכי הלבנה קוסמטיים שביצעתם אצל רופא השיניים שלכם.

 • יובש בפה:

  המכונה גם קסרוסטומיה, הוא מצב אוראלי הנובע מזרימת רוק מופחתת או נעדרת; זו תופעת לוואי שכיחה של תרופות מסוימות. שטיפות פה המפרסמות להקלה על יובש בפה עוזרות לשטוף חלקיקי מזון ולרענן נשימה, ומכילות גם מרכיבים המשמנים את הפה ומקלים על תסמיני יובש בפה

 • דלקת מפרקים שגרונית:

  או מכתשית יבשה הוא סיבוך של עקירת שיניים בה נחשפים העצם הבסיסית והעצבים שמתחת לאתר העקירה. זה גורם לכאב בתוך המכתשית  ולאורך הצד של הפנים. שטיפת פה טיפולית העשויה עם כלורהקסידין עשויה לסייע במניעת מכתשית יבשה בעקבות עקירות שן בינה (טוחנת שלישית).

http://g.co/kgs/3vSnHL

סוגי שטיפת פה ואיך משתמשים?

הכנסו >>> http://www.dantedental.co.il/מי-פה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

טיפולים אסתטיים לשיניים

בהמשך למאמר הקודם על טיפולים אסתטיים לשיניים, דיברנו על העולם הווירטואלי שאנחנו חיים בו ואיך הזמנים והדרישות שלנו השתנו ומאיפה נבע הצורך לטיפולים

קרא עוד »
ד"ר גפאלי חאלד

מברשת חשמלית לכל ילד

אתם מצחצחים שיניים עם מברשת ידנית או עם מברשת חשמלית? בטח שמעתם על המיזם של ORAL-B "מברשת חשמלית לכל ילד" האם באמת מומלץ או שמדובר במיזם שיווקי? >>> הכנסו!

קרא עוד »
דילוג לתוכן