צחצוח שיניים נכון

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

במאמר קודם דיברנו על צחצוח שיניים נכון, ציינו 10 צעדים פשוטים לשמירה על היגיינת פה ראויה וחיוך מבריק ובריא. מי שלא קרא מוזמן לחזור למאמר בקישור בסוף הדף. במאמר זה נשלים כמה שאלות וכמה מחשבות באותו עניין.

צחצוח שיניים נכון, כמה זמן כדאי לצחצח?

איגוד השיניים האמריקני ממליץ לכם להקדיש לפחות שתי דקות לצחצוח שיניים כדי להבטיח שאתם מכסים את כל שטח הפנים של הפה שלכם ומסירים פלאק מאזורים שעלולים להיות קשים להשגה (ולכן קל לפספס כשאתם ממהרים) זה אולי נשמע כמו הרבה זמן, אבל זה עובר במהירות כשאתם נוהגים להקדיש תשומת לב אישית לכל שן בזמן שאתם מצחצחים.

פרק הזמן של שתי הדקות הזה הוא פשוט הערכה לכמה זמן צריך לעשות עבודה יסודית, אבל זה לא "מספר קסם". יתכן שתגלו שאתם זקוקים לזמן מעט יותר או פחות, תלוי בסוג מברשת השיניים שאתה משתמשחם בה או אם יש לכם שתלים, כתרים או לובשים מכשירים אורתודונטיים המקשים על הגעה לכל משטח.

בלי קשר, מומלץ להגדיר טיימר בטלפון הנייד (או להאזין לשיר מועדף) כדי לעקוב אחר הזמן. בחלק ממברשות השיניים יש אפילו טיימר מובנה. שתי הדקות המומלצות אינן כוללות חוט דנטלי, לכן דאגו להקדיש לפחות דקה אחת לחוט דנטלי בין השיניים לפחות פעם ביום. חוט דנטלי משלים צחצוח שיניים נכון.

באיזו תדירות כדאי לצחצח שיניים?

צחצח שיניים במשך שתי דקות לפחות פעמיים ביום, פעם אחת בבוקר ופעם אחת בערב.

אם אתם צורכים כמות גדולה מהרגיל של מאכלים או משקאות ממותקים או חטיפים לעתים קרובות במהלך היום עם פחמימות דביקות כמו עוגיות, קרקרים או צ'יפס, כדאי לכם לצחצח שיניים בתדירות גבוהה יותר או לפחות לשטוף במים ישר אחרי בכדי לסלק שאריות דביקות של אוכל מהשיניים.

מחשבות אחרונות

צחצוח שיניים ביסודיות ובזהירות פעמיים ביום למשך שתי דקות לפחות בכל פעם הוא מפתח לבריאות טובה של הפה – וזה אפילו יכול להשפיע על הבריאות הכללית שלכם. אם אתם ממהרים לצחצח שיניים או לדלג עליו לחלוטין, רובד יצטבר במהירות וחיידקים יישארו בין לבין על משטחי השיניים, וגם מתחת לקו החניכיים ואתם תגרמו לנזק לשיניים וגם לחניכיים שלכם!

רובד מכיל מיליוני חיידקים, שרבים מהם מייצרים חומצה הפוגעת בשיניים ובחניכיים. הצטברות רובד מובילה לעששת, דלקות חניכיים ואפילו מחלות חניכיים אם לא מטפלים בה יותר מדי זמן. מחקרים הראו כי מחלות חניכיים עשויות להיות קשורות לבעיות בריאותיות מערכתיות כמו סוכרת ומחלות לב. למרות שהראיות עדיין לא מוחלטות לחלוטין, כדאי לתעדף את בריאות הפה כמרכיב עיקרי בשגרת הבריאות של כל הגוף.

כדי לשמור על חיוך בריא, חשוב להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד. צחצוח עם פלואוריד יעיל מאוד במניעת חורים בשיניים.

מלבד צחצוח שיניים בבית, דאגו לתאם בדיקות שיניים קבועות וניקיונות מקצועיים אצל רופא השיניים. רופא השיניים או השיננית שלכם יכולים להדגים כיצד לצחצח כהלכה את השיניים.

http://g.co/kgs/3vSnHL

רוצים ללמוד איך לצחצח שיניים נכון?

הכנסו >>> איך לצחצח שיניים נכון?

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

לומינרס: ציפוי דק לשיניים

בהמשך למאמר הקודם על סוגי ציפויים לשיניים, אמרנו שיש שלושה סוגים שונים של ציפויים לשיניים: קומפוזיט. לומינרס. למנייט. התחלנו להסביר על ה"קומפוזיט", אמרנו

קרא עוד »
דילוג לתוכן