תל אביב - יפו

דאנטה 2, תל אביב

24 שעות ביממה

7 ימים בשבוע

סוכר ורגישות בשיניים: מה הסיבות?

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

האם שמעתם פעם מישהו אומר

זה כל כך מתוק שזה מכאיב לי בשיניים!!

כשאתם שומעים את זה, אתם יכולים פשוט לצחוק ולחשוב שזו הגזמה מגונה. לרוע המזל, התופעה קיימת לא מעט ואתם עשויים לשמוע מישהו אומר זאת ולהכיר את תחושת אי הנוחות שיכולה להיות בעקבות אכילת ממתקים.

עבור חלק מהאנשים, אכילת מזונות או עם סוכר עלולה לגרום לאי נוחות, עבור אחרים סוכר יכול לגרום לרגישות רצינית אפילו כאב חד. אם אתם אחד מאותם אנשים הסובלים מרגישות בשיניים למאכלים או משקאות מתוקים, סביר להניח שאתם רוצים לדעת מדוע זה קורה ולמה זה פוגע בשיניים שלכם. יתרה מזאת, אתם בטח באמת רוצים לדעת מה אתם יכולים לעשות עם כאב זה.

ישנן 3 סיבות עיקריות שעלולות לגרום לרגישות/כאב בשיניים עקב אכילת סוכר, נתן לכם גם מספר דרכים בהן אתם יכולים להפחית את הכאב.

הסיבות לרגישות / כאב למאכלים או משקאות עם סוכר:

עששת שיניים

בטח שמעתם שאכילת מאכלים ממותקים עלולה לגרום לעששת (חורים בשיניים). למרבה הצער, יש בזה אמת. החיידקים הגורמים לעששת (חורים) ניזונים מעמילנים וסוכרים. הם גם מייצרים חומצות כתוצר לוואי לעיכול הסוכר. לאחר מכן החומצה יכולה להמיס מינרלים משטח האמייל של השן שלכם, ולתת נקודת כניסה לחיידקים להיכנס פנימה אל תוך השן, לגרום לרגישות או אפילו כאבים ונזק.

יתר על כן, שתיית משקאות ממותקים גם עלולה להיות הרסנית לשיניים שלכם ולגרום לאותן בעיות שאכילת מאכלים עם סוכר היו גורמים לכך, אך אנשים נוטים פחות לחשוב על מה שהם שותים כחלק מהתזונה שלהם. מיץ פירות למשל מכיל ויטמינים מעולים לגוף, אך לפעמים אנשים שוכחים לקחת בחשבון שהוא גם מכיל הרבה סוכר, סוכר המזין את החיידקים, גורם לחומציות בפה וונזק לשיניים! אנשים שוכחים לחשוב כיצד זה משפיע על בריאות השיניים.

רוצים לקרוא יותר עם עששת? הכנסו >>>  חור בשן.

שן סדוקה

עששת בשיניים יכולה לאפשר גירויים כואבים לשן דרך האמייל החשוף. שן סדוקה יכולה לעשות את אותו הדבר. סדק באמייל יכול להכניס חומצות לשן שלכם, שם הן עלולות לגרום לגירוי ברקמות הרכות והעצבים. כתוצאה תסבלו מרגישות בשיניים או כאב. סדק בשן, כמובן, לא נגרם על ידי סוכר, אבל הרגישות או הכאב שאתם חשים הם התוצאה של חומצות הסוכר הנכנסות לשן דרך הסדק. סדקים באמייל עשויים להיגרם כתוצאה מהידוק שיניים ושחיקה או כתוצאה מטראומה (מכה בשיניים).

רוצים לקרוא יותר על הידוק שיניים? הכנסו >>> חריקת שיניים.

 

נסיגת חניכיים

כאשר השיניים רגישות, החניכיים מעורבות לעתים קרובות. אם יש לכם צורה קלה של מחלת חניכיים, החניכיים שלכם עלולות לסגת ממיקומם, תוך חשיפת משטחי השיניים התחתונות הרגישים ביותר לחומצות במזון מתוק. יתכן גם שתיתקלו בנסיגת חניכיים לאחר טיפול אורתודונטי או לאחר שיקום עם כתרים בלי טיפול שורש. הגורם לנסיגת החניכיים שונה בכל אחד מהמצבים האלה, אבל הרגישות או הכאבים מאכילת מזונות מסוכרים נשארים זהים.

רוצים לקרוא יותר על נסיגת חניכיים? הכנסו >>> נסיגת חניכיים.

dentist yafo

רוצים לדעת איך אפשר לטפל ברגישות בשיניים? 

הכנסו >>> רגישות בשיניים, מה עושים?

האם המידע בדף זה עזר לכם? דרגו אותנו כאו למטה
4.9/5 - (29 votes)

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

אבסס דנטלי / מורסה

רוב החולים הפונים לרופא השיניים עקב כאבי שיניים ומסה נפוחה מאובחנים עם אבסס דנטלי. מהוא אבסס דנטלי? המורסה היא זיהום הגורם לכאב מתמשך

קרא עוד »
ד"ר גפאלי חאלד

דנטל אקספרס גפאלי

כשמדובר בבעיות בשיניים אנחנו חייבים התייחסות מידית! הכירו את גפאלי דנטל אקספרס. תורים מידיים מהיום להיום בכל זמן ובכל שעה. התקשרו וצאו לדרך. לפרטים הכנסו!

קרא עוד »
דילוג לתוכן