האם לצחצח שיניים זה מספיק?

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

צחצוח שיניים עושה עבודה מצוינת בהסרת רובד ממשטחי השיניים, אך צחצוח לבד אינו מספיק בכדי למנוע עששת ומחלות חניכיים. עם מכשירים אינטר-דנטליים לניקוי בין השיניים, אתם יכולים להסיר את שאריות חלקיקי המזון ואת הפלאק מהמקומות שמברשת השיניים לא יכולה להגיע אליהם בקלות – כמו הרווחים בין השיניים ומתחת לקו החניכיים. זה אכן דורש טיפה יותר מאמץ וטיפה יותר זמן אבל זה בהחלט יתרום רבות לבריאות השיניים שלכם וישמור על החיוך היפה שלכם.

מכשירים לניקוי בין השיניים:

  • מברשות פרוקס-ברש:

המברשות הזעירות האוחזות באצבעות מעוצבות וניתן להשתמש בהן לניקוי בין השיניים ומתחת לקו החניכיים. מחקרים מראים שאלו מתפקדים טוב מאוד ויכולים להיות אפילו טובים יותר מחוט דנטלי בהסרת פלאק בין השיניים

יתרונות: הם מגיעים בגדלים שונים המאפשרים גישה נוחה לאתרים שונים בפה. אלה יעילים מאוד גם לאנשים שכבר טופלו במחלות חניכיים מכיוון שיש להם יותר מקום בין השיניים, אך ניתן להשתמש בהם גם ביעילות על ידי בעלי חניכיים בריאות. לבסוף, מברשות בין-דנטליות יעילות מאוד לאלה עם בעיות חניכיים קיימות, מרווחי שיניים רחבים או עם גשר בשיניים, כתרים או שתלים.

חסרונות: קצת פחות נוחות לשימוש בהתחלה עד שמתרגלים. גם דורשות עדינות רבה בשימוש
אחרת אפשר לפצוע את החנניכיים ולגרום לנסיגה.

  • סילון מים או אוויר:

ישנם שני סוגים עיקריים של סילונית – סילון מים וסילון אוויר. שני הסוגים משתמשים בזרם
המופנה דרך קצה מיוחד המיועד לסילוק שאריות מזון ורובד חיידקים בין השיניים.

יתרונות: טוב לאנשים שעלולים להתקשות בתמרון עם חוט דנטלי באצבעותיהם, כמו אלה עם מוגבלות פיזית או מבוגרים. ילדים המשתמשים כבר במברשות שיניים חשמליות עשויים למצוא כי מכשירי הסילונית מהנים ומוכרים לשימוש. אנשים עם שיניים צפופות, שתלים או כתרים שקשה לנקות מסביב עשויים להפיק תועלת.

חסרונות: אפשרות זו יקרה יותר מחוט דנטלי מסורתי.

  • חוט דנטלי:

רופאי שיניים ממליצים להשתמש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום.

לאלה שמתקשים להחזיק את החוט הדנטלי בין האצבעות, קיימים מכשירים שונים כדי להקל על העבודה.

בדרך כלל אלה מאפשרים הפעלה ביד אחת:

– חוט דנטלי חד פעמי:
מכשירי שימוש חד פעמיים אלה מגיעים עם חתיכה קטנה של חוט דנטלי שנמתח מראש בצורת c.

– מחזיקי חוט דנטלי:
מכשירים אלה ניתנים לשימוש חוזר ומאפשרים לכם למתוח חתיכת חוט דנטלי בין שתי זרועות. בדרך כלל הם בצורת Y אך מגיעים במגוון תצורות.

רוצים ללמוד איך להשתמש נכון בחוט דנטלי?

הכנסו >>> http://www.dantedental.co.il/איך-משתמשים-בחוט-דנטלי

http://g.co/kgs/3vSnHL

בעוד שהרגלי צחצוח יומיומיים נכונים הם חשובים ביותר, שימוש בעזרים דנטליים לניקוי בין השיניים הוא חלק עיקרי להשגת בריאות הפה האופטימלית. הסיבה לכך היא כי חוט דנטלי ועוזרי ניקוי אחרים פועלים בין השיניים כדי לפרק מושבות פלאק שצחצוח השיניים לבדו אינו יכול להשיג.

אם יש לכם שאלות לגבי שימוש בעזרים דנטליים להשלמת פעולת הצחצוח ושמירה על חניכיים בריאות ושיניים יפות, דברו איתנו, מרפאת שיניים גפאלי  SmilePlaceTLV נשמח לעזור.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

dental emergency
ד"ר גפאלי חאלד

מרפאת שיניים ביפו

חיפשתם מרפאת שיניים ביפו? בחרנו בשבילכם מרפאה מומלצת. מעל 200 ממליצים בגוגל. שירות איכותי ומקצועי 24 שעות ביממה. תורים מידיים ומחירים סבירים >>>>> הכנסו!

קרא עוד »
דילוג לתוכן