ניקוי אבן בשיניים בכל יום ובכל שעה

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

מכירים את תופעת הצטברות האבן בקומקום החשמלי שלכם בבית? מה יקרה אם לא תנקו את האבנית מהקומקום בזמן? הקומקום יתקלקל ויפסיק לחמם! אותו דבר קורה עם השיניים. ניקוי אבן בשיניים הוא טיפול הכרחי. למה? כי אם לא תנקו את האבנית המצטברת, אתם תפגעו בשיניים ובתפקוד התקין שלהם.

זה מתחיל בנסיגת חניכיים ורגישות קלה וזה יכול להגיע עד לאיבוד אחיזה של השיניים בתוך המכתשית, ניידות שיניים והרגשה של שיניים צפות עד לנשירת שיניים. נזק בלתי הפיך. אל תחכו שזה יקרה! אנחנו מרפאת שיניים גפאלי –  SmilePlaceTLV כאן בשבילכם.

طبيب الاسنان

זקוקים לעזרה?
התקשרו עכשיו: 0772-177771

כל כמה זמן צריך לעשות ניקוי אבן בשיניים?

הצטברות אבן בשיניים היא וידיבדואלית לחלוטין. יש כאלה שעושים ניקוי אבנית כל שנה אפילו כמה שנים ואין כמעט אבנית ויש כאלה שעושים ניקוי אבנית כל 2-3 חודשים ויש מלא אבנית בשיניים.

ההמלצה בכללי לעשות ניקוי אבן בשיניים כל 3-6 חודשים ובמקרים שההצטברות היא מעטה אז בין 6-12 חודשים. המלצה שלנו היא לעשות הסרת אבנית לא יאחר על שנה. באותה הזדמנות גם תעשו ביקורת שנתית לשיניים, תהיו במעקב צמוד ורגועים שהכל תקין ואין בעיות.

למה אבנית מצטברת בשיניים?

האבנית היא תוצר ההתקשות של הפלאק, רובד החיידקים המצטבר על השיניים ועובר רימינרלזציה. רימינרלזציה זו תלויה בכמות המינרלים הנמצאים ברוק. רוק עשיר במינרלים וסידן גורם להתקשות מהירה יותר של הפלאק, כתוצאה יש הרבה אבנית.

אגב הצטברות האבנית לא מעידה על היגיינה לקויה. במצבים מסוימים זה כן מעיד אבל בהרבה מצבים האבנית מצטברת תת חניכית באזורים פחות נגישים למברשת השיניים לכן הניקוי קשה יותר ואפשרי רק אצל רופא השיניים.

למה אי אפשר להוריד את האבנית בבית?

בשלב הראשון של האבנית זה כן אפשרי, עוד בשלב של הפלאק לפני שהפלאק עובר רימנרלזציה. אבל איך שציינתי בפסקה הקודמת, האבנית מצטברת גם תת חניכית ואתם לא יכולים להיכנס לאזורים אלה עם המברשת הרגילה.

מתי שהפלאק עבר רימנרלזציה והתקשה אין מצב שתוכלו להסיר במברשת השיניים או עם כל תכשיר אחר חוץ מסקיילר. הסקיילר הוא מכשיר רפואי שמותר לשימוש רק בידי רופא השיניים או השיננית והוא משדר גלים אולטרא-סונים שמפרקים את האבנית, בצורה הזאת עושים ניקוי אבנית בשיניים.

רוצים ניקוי אבן בשיניים עוד היום?
התקשרו: 0772-177771

מה קורה אם לא אעשה ניקוי אבן בשיניים?

יש כאלה שחושבים שאסור להסיר את האבנית כי אז היא תתחיל להצטבר יותר ויותר. יש כאלה גם שחוששים שהסרת אבנית יכולה לפגוע בשיניים. ויש כאלה שחושבים שאבנית היא זאת שמחזיקה את השיניים יציבות ואם נוציא אותה השיניים יתחילו להתנדנד ונאבד אותן.

כל זה לא נכון! הסרת אבנית היא חובה אחרת הנזק רק גדל יותר ויותר מיום ליום!

הקדשנו לטענות אלה מאמר מיוחד:

הכנסו >>>  האם ניקוי אבנית הורס את השיניים?

dentist yafo

צפו בסרטון אנמציה על ניקוי אבן בשיניים:

האם המידע בדף זה עזר לכם? דרגו אותנו כאן למטה ⬇️⬇️⬇️

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

dental emergency
ד"ר גפאלי חאלד

תורנות רופאי שיניים?

חיפשתם תורנות רופאי שיניים? הגעתם למקום הנכון. צוות של רופאי שיניים שמתחלפים מסביב לשעון בכדי לתת לכם את השירות הטוב ביותר בכל זמן שתצטרכו. התקשרו עכשיו!

קרא עוד »
דילוג לתוכן