תל אביב - יפו

דאנטה 2, תל אביב

24 שעות ביממה

7 ימים בשבוע

הדרך הקצרה מעששת לעקירה

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

כאשר רופא השיניים אומר לכם שיש צורך בעקירת שיניים, אתם חושבים על תרחישים שליליים רבים הכוללים באופן אוטומטי כאב במהלך הליך זה, נכון? עקירת שיניים היא התערבות המיושמת רק כאשר שיטות הטיפול אינן נותנות תוצאות, וכבר לא ניתן להציל את השן. למרות שהכל התחיל בעששת קטנה אבל הדרך מעששת לעקירה קצרה ביותר.

מכיוון שמדובר בהליך כואב, העקירה מתבצעת בהרדמה. לפני העקירה, רופא השיניים ישתמש בחומר הרדמה מקומית כדי להקהות את האזור ולהפחית את אי הנוחות במהלך הליך זה.

זקוקים לעזרה? התקשרו עכשיו 0772-177771

ניתן להמליץ ​​על עקירה אם מטעמי זהירות רופא השיניים מעוניין להימנע מסיבוכים במקרה של שן פגומה, אך לרוב היא מתבצעת כהליך אחרון לשיניים שנפגעו לחלוטין מעששת או למקרים בהם יש זיהום  בשן ו/או בעצם הלסת בעיקר. כדי להימנע מהמצב הבלתי הפיך הזה, שניתן לתקן רק על ידי השתלות שיניים, עליכם להיות מודעים מדוע השיניים שלכם עברו בסופו של דבר מעששת לעקירה!

גם אם נאלצתם לעקור שן, יש פתרונות!

הכנסו >>> שתל לאחר עקירה: 5 סיבות למה כן

כאשר היגיינת השיניים אינה מבוצעת בקפידה, השיניים הופכות לסביבה נוחה להתפתחות חיידקים.

משקעים על פני השיניים, החיידקים יוצרים רובד דנטלי ובעקבותיו אבנית (התאבנות רובד שיניים). מתחת לפילם של רובד השיניים, אמייל השן נשחק, עיסת השיניים נדבקת והשן נהרסת בהדרגה.

עששת דנטלית היא אחת הבעיות המתרחשות בתדירות גבוהה מאוד. אחוז הרומנים שאינם מתמודדים עם סוג זה של מחלה הוא די קטן – פחות מ-5%, מועדדים על ידי היגיינת פה לקויה, תזונה עשירה בסוכרים, עישון, מתח. כל אלה מקצרים את הדרך מעששת לעקירה.

עששת מתבטאת לא רק באבולוציה פשוטה, אלא גם בזיהומים כואבים, מורסות שיניים ועוד שורה של סיבוכים שניתן לטפל בהם רק בטיפול ברופא השיניים.

חשוב לדעת שבמקרה של עששת המניעה הרבה יותר פשוטה ומהירה מהטיפול.

יש לקבוע את הביקור אצל רופא השיניים ברגע שמבחינים בתחילת הריקבון. דחיית הטיפול מביאה לנזק חמור לשן ולהרס מוחלט שלה. אמצעי הטיפול היחיד, בשלב זה, נותר עקירת שיניים. אל תחכו לזה, הדרך מעששת לעקירה קצרה ביותר!

אם בחרתם במניעה ניתן להגן על השיניים על ידי היגיינה מתאימה, על ידי הסרת אבנית וניקוי מקצועי או על ידי הסרת הרקמה הפגועה בשן וביצוע סתימה. אם שלב התפתחות העששת מתקדם מאוד, הפתרון היחיד נשאר עקירה.

המלצת הרופאים המומחים היא להקפיד על היגיינה ומניעת בעיות שיניים באמצעות בדיקות תקופתיות.

קביעת תור לרופא השיניים כבר בתחילת תסמיני עששת ראשונים המתבטאים ברגישות למאכלים מתוקים, חמים, קרים, ריח רע מהפה, כתמים מכוערים על פני השיניים, עוזרת להימנע מהליכים מסובכים, כואבים ויקרים.

http://g.co/kgs/3vSnHL

רוצים לקרוא יותר על עששת?

הכנסו >>> חור בשן, למה אתם מחכים?!

 

האם המידע בדף זה עזר לכם? דרגו אותנו כאן למטה
4.9/5 - (47 votes)

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

מברשת חשמלית לכל ילד

אתם מצחצחים שיניים עם מברשת ידנית או עם מברשת חשמלית? בטח שמעתם על המיזם של ORAL-B "מברשת חשמלית לכל ילד" האם באמת מומלץ או שמדובר במיזם שיווקי? >>> הכנסו!

קרא עוד »
ד"ר גפאלי חאלד

דנטל אקספרס גפאלי

כשמדובר בבעיות בשיניים אנחנו חייבים התייחסות מידית! הכירו את גפאלי דנטל אקספרס. תורים מידיים מהיום להיום בכל זמן ובכל שעה. התקשרו וצאו לדרך. לפרטים הכנסו!

קרא עוד »
ד"ר גפאלי חאלד

יובש בפה: מה עושים?

האם ידעתם כי יובש בפה הוא סימפטום שכיח לתהליך ההזדקנות הטבעי של הגוף האנושי? אם אתם מוצאים את עצמכם מתעוררים בלילה עם פה

קרא עוד »
דילוג לתוכן