מומחה לטיפולי שיניים מורכבים

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

מדוע רופא השיניים שלי מפנה אותי למומחה לרפואת שיניים?

למרות שרופאי שיניים כלליים עשויים להמליץ ​​על אפשרויות טיפול שונות לטיפול בשיניים וברקמות תומכות ולבצע סוגים רבים ושונים של טיפולים, לעתים הם עשויים להפנות את הטיפול לרופא שיניים מומחה שקיבל הכשרה נרחבת בתחום ספציפי ברפואת השיניים.

רופא השיניים הכללי שלכם הוא המטפל העיקרי בכם, רואה אותכם על בסיס קבוע כדי להבטיח את הטיפול הבריאותי הכללי הטוב ביותר,  ונשאר אתכם במעקב קבוע.

יחד עם זאת, ישנם ענפים רבים של התמחות בשיניים החל מביצוע ניתוחי פה מורכבים או יישור שיניים עקומות, מומחי שיניים כל אחד מהם נושא תחום התמחות מסוים והם מהווים מקור חיוני לטיפול כאשר האבחנה או הטיפול הופכים להיות מעורבים או מורכבים יותר.

התמחויות שיניים

 • מוחה ילדים:

  רפואת שיניים לילדים – טיפול וניהול ילדים.

 • מומחה טיפולי שורש:

  אנדודונטיה – אנדו מתכוון לפנים השן וזו מומחיות המטפלת בחלק הפנימי של השן המכונה מוח השן או המכונה בדרך כלל תעלת שורש. הם פועלים גם באזור השורש ובסביבתו שכן תעלות אלה מסתעפות ונפתחות לאורך פני השורש.

 • מומחה רנטגן:

  רדיולוגיה אוראלית ולסתית – צילומי רנטגן / תמונות שיניים באזור הראש, הצוואר והפה.

 • מומחה כירורגיית פה ולסת

  הוא ענף עצום של רפואת שיניים העוסק בסוגיות הראש, הצוואר, הלסתות והשיניים. הטיפול יכול לנוע בין השתלה או עקירות שיניים מסובכות  ועד ניתוחים כירורגיים לשחזור אסתטי.

 • מומחה בריאות ציבורית בשיניים

  מקדם את בריאות הפה ועוסק בבריאות הפה בקהילה, באמצעות מודעות, מדיניות, תכניות, מחקר והקרנה של בעיות בריאות השיניים בקהילה.

 • מומחה פתולוגיה של פה ולסת

  עוסק במחקר ובאבחון הגורמים והתופעות של מחלות הקשורות לחלל הפה והסביבה.

 • מומחה תותבות

  יוצר ומתאים תחליפים מלאכותיים לשיניים, לפה, ולחלקים אחרים בפנים ובראש החסרים באופן טבעי או בגלל טראומה או מחלה.

 • מומחה יישור שיניים

  עוסק באבחון, מניעה ותיקון של שיניים עקומות או כלואות.

 • מומחה פריודונטיה

  מטפל ברקמות התומכות של השיניים כמו חניכיים ועצמות באמצעות מניעה, אבחון וטיפול.

24/7 dental

רופא שיניים כללי

ישנם רופאי שיניים כללים רבים אשר מסוגלים גם לטפל במצבים מורכבים רבים ואף עשויים להיות בעלי הכשרה נוספת או ניסיון משמעותי במתן טיפול אשר עשוי להיחשב כשירותי התמחות.

יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הם עשויים לקבוע שהטיפול בסכנה מכבידה או כרוך בדרגת סיבוך המחייבת אותם להעביר את הטיפול לרופא מומחה בכדי להבטיח מקסימום סיכויי הצלחה.

ברוב הנסיבות, מטופל אינו יכול לבקש טיפול של מומחים בכוחות עצמו. הפניה ניתנת רק לאחר שרופא שיניים כללי ביצע אבחנה ראשונית ואז מחליט כי יש צורך להתייעץ עם רופא מומחה.

אנחנו מרפאת שיניים גפאלי

ממליצים לכולם לפנות לבדיקות באופן קבוע אצל רופא השיניים הכללי שלכם. בתדירות המתאימה למצב בריאות הפה האישית שלכם. לרוב פעמיים בשנה אם המצב הבריאותי טוב ויציב, בעוד שאם אתם נמצאים בסיכון גבוה או שיש לכם היסטוריה דנטלית רחבה, מומלץ לבקר יותר אצל רופא השיניים לבדיקה, ניקוי ומעקב.

dentist yafo

האם המידע בדף זה עזר לכם? תנו דירוג כאן למטה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

zirkon crown
ד"ר גפאלי חאלד

כתר זירקוניה, מה זה?

בטח שמעתם את רופא השיניים מציע לכם כתר זירקוניה. בשביל רופא השיניים, זה מובן מאליו שכתר זריקוניה הוא הכתר הטוב ביותר. השאלה האם

קרא עוד »
יצירת קשר
דילוג לתוכן