לעיסת מסטיק ובריאות הפה

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.זוכרים איך פעם הסתבכנו על לעיסת מסטיק בכיתה? זה היה נחשב להרגל רע ונפל תחת הקטגוריה של "סוכריות"

הזמנים השתנו ומסטיקים עברו דרך ארוכה. למען האמת, זה כבר לא נחשב כהרגל רע!

לעיסת מסטיק בימי קדם

אנשים לועסים "מסטיק" מאז ימי קדם בצורה של שרפים, עשב, קליפות עץ, שעווה ודגנים. רק באמצע שנות ה -18 נוצרה צורה מודרנית של מסטיקים ממאבי עץ אשוח, שעווה וטעם, ואז נמכרה באופן מסחרי לאנשים.

אחת הבעיות בגירסה המודרנית הקודמת של המסטיק הייתה שקשה היה לו להחזיק את טעמו. ניסו כל מיני חומרי טעם וריח, אך רק לאחר שמישהו שילב סוכר, סירופ תירס ומנטה לפורמולה שלו, המסטיק התפתח לטעמים החביבים שנמשכו כל כך הרבה שנים.

לעיסת מסטיק נגד עששת

רק לאחרונה מצאנו אלטרנטיבה בריאה וטבעית יותר לסוכר – בצורה של קסיליטול – והצלחנו לשמור על המתיקות בפה מבלי שנצטרך להשתמש בסוכר שגורם לחורים בשיניים (עששת). חיידקים חיים ומשגשגים ומאוכלסים בסביבה חומצית גבוהה (ph). הסוכר מעלה חומציות כך שהחיידקים יכולים לפגוע באמייל השיניים באופן פעיל, ואילו קסיליטול מוריד חומציות כדי להפחית את רמות החיידקים ולעודד הפרשה של רוק השומר על משטחי השיניים.

למעשה, מסטיקים המכילים קסיליטול עוזרים למאבק נגד חורים על ידי:

  1. לנטרל את החומצות בפה שלנו.
  2. למנוע דבקות חיידקים בשיניים.
  3. להוריד רמות חיידקים.
  4. לעודד הפרשת רוק ושטיפה עצמית של הפה.

באופן מפתיע, לעיסת מסטיק כלוחם בחורים היה רעיון שהוצג לראשונה עוד בשנת 1869 כשוויליאם סמפל, רופא שיניים מאוהיו, החל להשתמש במגוון המסטיקים האישי שלו כדי לעזור לאנשים לשמור על שיניים נקיות. הוא הצהיר כי מכיוון שלמוצר שלו יש תכונות נגיעות, ניתן להשתמש בו לצורך ניקוי שיניים. מקובל לחשוב שהוא היה האדם הראשון שהטיל פטנט על מסטיקים, עם זאת, אדם אחר מאוהיו רשם פטנט על המסטיק שלו.

איך אנחנו מרפאת שיניים גפאלי מרגישים לגבי מסטיק?

לעיסת מסטיק, גם כאלו שאינם מכילים סוכר, אינה מחליפה תזונה טובה, אורח חיים בריא והיגיינת פה טובה. בחירת תזונה מאוזנת ושמירה על ניקיון שיניים, חניכיים ולשון במהלך היום הם קריטים. אנו מאמינים היטב במדע העומד מאחורי תדירות הארוחות. הרוק של גופכם הוא גם לוחם חורים מצוין, אך חשוב לרווח בין הארוחות שלכם כך שהרוק יכול לקבל את 4-5 השעות הדרושות לו כדי לתקן נזק הנזגרם ע״י חיידקי השיניים.

dentist yafo

טיפ קטן:

אם אינכם מצליחים להגיע למברשת שיניים,

שטיפה במים וסילוק שאריות מזון לאחר הארוחה הינה אלטרנטיבה מעולה עד שתוכלו לצחצח את השיניים כראוי.

 

האם המידע בדף זה עזר לכם? תנו דירוג כאן למטה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

יצירת קשר
דילוג לתוכן