מרפאת שיניים בתל אביב יפו

טיפול שיננית, התהליך!

ד"ר גפאלי חאלד

ד"ר גפאלי חאלד

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
מעל ל15 שנות ניסיון. מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בטח רופא השיניים שלכם כבר הדגיש לכם את חשיבות טיפול שיננית, נכון? האם הבנתם או השכנעתם שזה באמת נחוץ? או שאתם מאלה שחשובים שרופא השיניים פשוט מנסה להביא אתכם עוד פעם בכדי להרוויח מכם עוד כסף? היום נפתח נושא זה, כי חשוב לנו שתבינו ותפנימו את חשיבות טיפול זה.

طبيب الاسنان

אז מה זה טיפול שיננית?

טיפול השיננית למעשה הוא טיפול להסרת אבנית מהשיניים או במילים פשוטות יותר ״ניקוי שיניים״.  תפקיד השיננית הוא לבצע טיפול זה, בעצם זהו הטיפול היחידי ששיננית מוסמכת לבצע למטופל. בנוסף, רופא השיניים בעצמו מוכשר לבצע את הטיפול הזה. הרי את השינניות רופאי השיניים מלמדים ובכללי רופא השיניים מעדיף לבצע טיפולים מסובכים יותר ולהשאיר את טיפול השיננית לשיננית.

איך מבצעים את הטיפול?

טיפול שיננית מתבצע עם מכשיר שעובד על גלי אולטראסאונד. מכשיר זה נקרא סקיילר. הסקיילר מיועד לזעזע את האבנית הדבוקה לפני שטח השן  ולגרום לה להתנתק בלי לפגוע בזגוגית השן. כל אלה שטוענים שהסרת אבנית פוגעת בשיניים, טועים. חשוב להבין הסקיילר לא יכול לחפור בשן גם אם נלחץ חזק להרבה זמן!

כל כמה זמן מבצעים טיפול השיננית?

הצטברות האבנית היא לחלוטין אנדיבדואלית! יש כאלה שהאבנית אצלהם מצטברת כל כמה חודשים ויש כאלה שלוקח להם יותר משנה עד שרואים קצת אבנית בשינייהם, ויש כאלה שכמעט ואין להם הצטברות בכלל. ההנחיות הישנות של משרד הבריאות אמרו שהטווח הסביר להטיפו שיננית הוא בין 6 עד 12 חודשים. ההנחיות העדכניות אומרות שאנחנו חייבים טיפול שיננית בין 3-6 חודשים. הטווח הצטמצם בגלל סוג התזונה המודרנית שלנו. אוכל רך ודביק אשר מעודד הצטברות יתר של אבנית.

מה זאת אבנית בכלל?

אבנית היא פלאק שיניים (רוק, בקטיריות ושאריות מזון) אשר עברו תהליך הסתיידות. מקור המינרלים שגורם להסתיידות הפלאק הוא הרוק. תהליך ההסתיידות משאיר שכבה קשה ומחוספסת של אבנית על השן אשר מעודדת עוד הצטברות של פלאק שעובר אותו תהליך.

מה קורה אם לא נעשה טיפול שיננית?

הצטברות האבנית היא בעיקר סמוך לחניכיים וגם תת חניכי. האבנית יוצרת גירוי שגורם לנסיגת חניכיים. ואז בגלל החיידקים שבתוך האבנית מתפתחת דלקת חניכיים אשר גורמת לנפיחות ודימום. אם עדיין לא נטפל, מנגנון האחיזה של השינים יפגע והשיניים יתחילו לנשור.

רוצים לדעת יותר על נסיגת חניכיים? הכנסו לקישור הבא >>> https://www.dantedental.co.il/gum

יש לכם עוד שאלות? מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה בכל זמן, נענה לכם על הכל.
צפו בסרטון ⬇️⬇️⬇️

השתכנעתם? תיצרו קשר עכשיו עם המרפאה ונדאג לכם לתור לשיננית עוד היום.

שאלות נפוצות:

  • מי עדיף שיעשה טיפול שיננית, השיננית או הרופא?
    תשובה: גם השיננית וגם הרופא יכולים לבצע טיפול זה. הרופא בדרך כלל עסוק בטיפולים אחרים אז השיננית יכולה לעזור. במיוחד במרפאות גדולות שיש להן כמה עמדות טיפול.

לשירותכם ד״ר גפאלי וצוות מרפאת DanteDental

dental hygiene

זקוקים לעזרה?
התקשרו עכשיו!

המרפאה פעילה 24 שעות גם בשבתות וחגים, אנו כאן בשבילכם בכל שאלה, התייעצות או טיפול.

קביעת תור אונליין

זמינות של 24 שעות ביממה

נחזור לאישור ההזמנה

[kkratings]
דילוג לתוכן