מרפאת שיניים בתל אביב יפו

חור בשן עששת! למה אתם מחכים?

ד"ר גפאלי חאלד

ד"ר גפאלי חאלד

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
מעל ל15 שנות ניסיון. מנהל מרפאת שיניים DanteDental

היום נדבר על חור בשן עששת.

הרבה מהמטופלים שלנו מגיעים אלינו רק כשכואב להם או מציק, אולי אי נוחות מסוימת בלעיסה אבל נדיר שמישהו מגיע סתם רק בשביל לוודא שהכל בסדר ואם יש חור בשן, עששת וכאן מתחילה הבעיה. הרבה מהנגעים שבהם אנחנו מטפלים היה אפשר למנוע אותם או לפחות לצמצם נזק אם רק היינו מגלים אותם בזמן!

התקשרו עכשיו 0772-177771

חור בשן עששת

עששת מתחילה בכתם קטן חום-שחור על השן, לא מפריעה, לא כואבת ואפשר לחיות איתה בלי שום בעיה. זו עששת התחלתית שטחית ומכאן הכל מתחיל להסתבך.

העששת ממשיכה להתפתח בשקט, הורסת עוד ועוד חומר שן, עד שפתאום מגלים חור בשן, עששת. בשלב זה מתחילה רגישות קלה, זו עששת בינונית.

אם לא מתייחסים לזה העששת ממשיכה להתפתח, החור גדל, הכאב גובר ומתחיל להיתקע אוכל באותה שן. זה כבר עששת עמוקה.

אם בכל זאת מתעלמים ולא מטפלים, העששת חודרת עמוק יותר, מגיעה לשורש ואז מתחיל הכאב הרציני, בעיקר כאב לילה. גם בשלב זה לא כולם מגיעים, מתחילים לקחת תרופות הרגעה ומשככי כאבים ומושכים עוד זמן. הטיפול בשלב זה כמובן טיפול שורש.

השלב הבא זה דלקת בשורש, שיכולה להתפשט מחוץ לשורש השן וגרומת לציסטה (כיס מוגלה). הכאב בשלב הזה חזק במיוחד, גם ביום וגם בלילה, אי אפשר לאכול על אותו צד. גם עם זה יש כאלה שמסתדרים ועדיין לא מגיעים!

השלב האחרון זה דלקת חריפה שגורמת לנפיחות גדולה בפנים, כאב חזק שלא משפיע עליו שום נוגדי כאבים, סבל נוראי ואז אולי מגיעים לבדיקה אבל לצערנו בשלב כזה מתקדם אין כבר הרבה מה לעשות. הפתרון היחידי זה עקירה!

אם בכל זאת לא מגיעים גם בשלב זה כי השכנה נתנה לכם אנטיביוטיקה וכל מיני תרופות סבתא שהמליצו לכם, הדלקת עוברת ממצב אקוטי חריף למצב כרוני, ממשיכה להתפתח בשקט, הנפיחות קצת יורדת הכאב גם נחלש אבל שלא תשלו את עצמכם שהבעיה נפתרה מעצמה! הנזק ממשיך אבל בשקט!

הדלקת מתפשטת ומתחילה לספוג את העצם שמסביבה ויכולה גם לפגוע בשיניים סמוכות ואפילו לגרום לשבר בלסת! זה כבר דורש ניתוח במחלקת פה ולסת.

חברים, למה לחכות לכל השלבים האלה??

התקשרו עכשיו 0772-177771

הרי זה התחיל רק בחור קטן בשן, עששת קטנה. באים מנקים אותה, לא צריך הרדמה אפילו, עושים שחזור בצבע השן ובזה כל הסיפור נגמר וחסכתם מעצמכם הרבה נזק וסבל.

גם בשלב של עששת שטחית או בינונית עד עמוקה אפשר להציל את השן, אבל זה כבר מצריך טיפול ארוך יותר, כמובן תחת הרדמה וייתכנו כאבים קלים.

גם אם זה הגיע לטיפול שורש, עדיין אפשר להציל את השן אבל למה להגיע לשלב הזה?!

אז בדיקה תקופתית ל-חור בשן, עששת, האם זה באמת נחוץ?!

אני חושב שכבר יש לכם את התשובה.

גילוי מוקדם של עששת יחסוך מכם הרבה נזק, סבל וכאב.

אנו מקפידים להזכיר למטופלים שלנו להגיע כל חצי שנה לבדיקה תקופתית. ובכך מוודים שהכל תקין ואין ממה לדאוג. כמובן אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, באופן יומי אחרי צחצוח מול המראה, ואם תראו משהו שונה, משהו חדש שהופיע, משהו חשוד אז אתם מוזמנים להגיע לבדיקה ומשם אנחנו נדאג לכם.

יחד עם זאת, האם זה מספיק שתעשו את זה רק בעצמכם?
התשובה היא לא! כי יש עששות שאי אפשר לראות אותם מול המראה, עששות בין השיניים שמצריכות מכשור מיוחד בכדי לגלות אותן, עששות נסתרות שרק בצילום רנטגן רואים אתן. אז כן אתם חייבים בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים שלכם ובמקביל תוכלו גם אתם לעקוב באופן יומי, בצורה הזאת תבטיחו לעצמכם שיניים בריאות ויפות, ותחסכו מעצמם הרבה סבל וכאב.

נשמח לתאם לכם בדיקה ראשונית, ואז גם נדאג להכניס אתכם למאגר המטופלים שלנו אשר נהנים ממעקב צמוד לפחות כל חצי שנה ומבטיחים לכם שיותר נזק כבר לא יהיה, תנו לנו לדאוג לזה.

התקשרו עכשיו 0772-177771

במקרה וקראתם את הכתבה הזאת מאוחר מדי ויש כבר חור בשן, אל תדאגו אנחנו כאן בשבילכם.

אנו מפעילים שרות מוקד עזרה ראשונה 24 שעות ביממה, מוזמנים ליצור קשר איתנו בכל זמן

אפשר להתייעץ איתנו גם דרך הוואטסאפ בסלולרי: 0525861668

לשרותכם מרפאת שיניים גפאלי

 

שיתוף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

זקוקים לעזרה?
התקשרו עכשיו!

המרפאה פעילה 24 שעות גם בשבתות וחגים, אנו כאן בשבילכם בכל שאלה, התייעצות או טיפול.

קביעת תור אונליין

זמינות של 24 שעות ביממה

נחזור לאישור ההזמנה

[kkratings]
דילוג לתוכן