בליעת משחת שיניים

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

עבור חלק מהילדים שלנו, לגרום להם לצחצח שיניים יכול להיות מסימה מאתגרת אבל אפשרית – אבל למנוע מהם בליעת משחת שיניים זו משימה בלתי אפשרית! ככל שהילד קטן יותר, קשה יותר ללמד אותם לירוק ולשטוף כראוי לאחר צחצוח השיניים.

בעוד שילדכם בולע מעט משחת שיניים בכל פעם שהוא מצחצח, בכללי כמות זעירה זו לא תגרום נזק. בליעת משחת שיניים אינה מסכנת חיים! יחד עם זאת הפלואוריד שהמשחה מכילה יכול לשבש את מראה שיניהם הקבועות, השיניים הבשריות.

מה זה פלואוריד?

פלואוריד הוא מינרל המצוי באדמה, במים ובמזונות שונים.

רוב משחות השיניים מכילות פלואוריד שנחשב מועיל לבריאות השיניים של הילדים. הוא עוזר לחזק את פני שטח השן (האימייל) מההשפעות הארוזיות המזיקות של חומצות חיידקים הגורמות לעששת. הוכח כי לילדים מתחת לגיל 6 שנים השימוש במשחת שיניים פלואורדית יעיל להפחתת עששת. פלואוריד יכול גם למנוע או אפילו לעצור עששת שהחלה. יש רופאי שיניים הממליצים ​​על טיפול פלואוריד או תוספי מזון לילד המכילים פלואריד לילד הנמצא בסיכון גבוה יותר להתפתחות עששת (חורים).

בליעת משחת שיניים אינה מסכנת חיים, למרות זאת כאשר היא נצרכת בריכוזים גבוהים, היא עלולה להשפיע לרעה על השיניים ועל הבריאות הכללית, מה שמוביל לפלורוזיס של השיניים כמו כן גם לכאבי ראש, כאבי בטן, הקאות ושלשולים.

כמות משחת השיניים המומלצת?

ילדים מתחת לגיל 3

מצחצחים שיניים על ידי ההורים. השימוש במשחת שיניים המכילה פלוריד בקבוצת גיל זו נקבע על פי רמת הסיכון. על ההורים להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע אם הילד נמצא בסיכון להתפתחות עששת.

אם קיים סיכון שכזה, יש לצחצח את שיני הילד בעזרת כמות מינימלית (בגודל גרגיר אורז) של משחת שיניים פלואורידרית.

אם הילד נחשב לסיכון נמוך, יש לצחצח את השיניים על ידי מבוגר באמצעות מברשת שיניים לחה רק עם מים. בליעת משחת שיניים תעשה יותר נזק.

ילדים מגיל 3 עד 6

צריכים להיעזר במבוגר בצחצוח שיניים. יש להשתמש רק בכמות קטנה (גודל של אפונה ירוקה) של משחת שיניים פלואורידית.

הנחיות אלה נועדו למקסם את היתרונות המונעים עששת של פלואוריד תוך הפחתה של הסיכון להתפתחות פלואורוזיס.

dentist yafo

בליעת משחת שיניים גורמת לפלוארוזיס.

רוצים לדעת מה זה פלוארוזיס?

הכנסו >>> כתם לבן בשן: פלוארוזיס

האם המידע בדף זה עזר לכם? דרגו אותנו כאן למטה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

dental emergency
ד"ר גפאלי חאלד

הנחיות טיפול בדלקת

 הפה נפוח ואתם נורא סובלים, הלכת לרופא השיניים והוא אמר שאסור לטפל אם יש דלקת! רוצים לדעת למה? דאגנו לכם גם לטיפים והנחיות טיפול בדלקת שיעזרו לכם >>> הכנסו!

קרא עוד »
zirkon crown
ד"ר גפאלי חאלד

כתר זירקוניה, מה זה?

בטח שמעתם את רופא השיניים מציע לכם כתר זירקוניה. בשביל רופא השיניים, זה מובן מאליו שכתר זריקוניה הוא הכתר הטוב ביותר. השאלה האם

קרא עוד »
דילוג לתוכן