איטום חריצים: הסוף לחורים בשיניים

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

ד"ר גפאלי חאלד - מנהל מרפאת שיניים DanteDental

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
תת התמחות באוניברסיטת תל-אביב. תואר רופא שיניים מעודכן.

מהו איטום חריצים בשיניים?

כדי לגרום לילדים לעבור את שנות הילדות שלהם בנחת בלי בעיות וחורים בשיניים, חומרי איטום חריצים בשיניים משמשים כדרך מונעת כדי למנוע הצטברות חיידקים בחריצים ובמקומות אחרים רטנטיבים על פני שטח השיניים. נוזל פלסטי מוזרק או מוברש על אזורי לכידת המזון הקשים לניקוי, שם הוא זורם לכל האזורים העמוקים ואז מתקשה באור אולטרא כחול  מיוחד. חומרי איטום חריצים למעשה "אוטמים" את העששת על ידי ביטול המקום בו אוכל וחיידקים יכולים להתאסף ולגרום לעששת וחורים בשיניים.

"חומרי איטום הם תקן זהב ברפואת השיניים המונעת."

חומרי איטום חריצים המונחים כראוי על השיניים יעילים מאוד במניעת עששת לאורך המשטחים שהם מכסים. על ידי מניעת התרבות של חיידקים במגע עם משטחים אלה, חומרי איטום יכולים לעזור לילדים לעבור בבטחה את שנות הסיכון לעששת ללא כל בעיה. בזמן הזה, לילד תהיה הזדמנות ללמוד לצחצח, לשלוט ביסודיות בהרגלי ההיגיינה שלו וללמוד להיות אחראי יותר על בחירות המזון שלו ותדירות הארוחות וטיבם.

לאיזה שיניים עושים איטום חריצים?

חומרי איטום מונחים בדרך כלל על טוחנות של 6 ו 12 שנים, אם כי כל שן שיש לה אזורים או חריצים עמוקים יכולה להפיק תועלת מאמצעי הגנה זה. טוחנות קבועות למבוגרים הן השיניים הנפוצות ביותר שמצריכות איטום חריצים כיוון שהמשטחים הנושכים (משטחי הלעיסה) של שיניים אלה נמצאים בסיכון הגדול ביותר לריקבון מכיוון שיש להם חריצים עמוקים המאפשרים בקלות למזון וחיידקים להצטבר. רובד החיידקים מייצר תוצר לוואי חומצי חזק מספיק בכדי לשחוק את אמייל השיניים ולגרום לעששת.

אפילו מברשת השיניים המשוכללת ביותר מתקשה לנקות ביסודיות את החריצים העמוקים הללו. ומאחר שהתזונה המערבית שלנו עשירה בפחמימות וסוכרים וכרוכה במספר ארוחות רב לאורך כל יום בנוסף לנשנושים, לוקח לחומצה מרובד החיידקים זמן קצר ליצר חורים בשיניים אם יורשה להם להישאר בתוך החריצים הזעירים האלה. על ידי איטום אזורים אלה, נמנעת ההזדמנות לריקבון ועששת.

שיקולים

למרות שחומרי איטום חריצים נשחקים לאורך הזמן בקצב שונה אצל אנשים שונים, הן עמידים מאוד ויכולים לעמוד בכוחות הלעיסה היומיומיים. יחד עם זאת חשוב מאוד שהמטופלים עדיין יקיימו ביקורים סדירים אצל רופא השיניים שלהם על מנת להבטיח כי חומרי האיטום שלהם יישארו במצב טוב. רופא  השיניים שלכם יפקח על שלמות חומרי האיטום שלכם כדי להבטיח שהם שלמים ואינם מראים סימני בלאי. בלאי יכול לאפשר למזון ולחיידקים להצטבר מתחת לחומר איטום פגום, ואם לא יורגש, חלל יכול להיווצר ולהתפשט מתחת לאזור זה!

dentist yafo

התייעצו איתנו : מרפאת שיניים גפאלי – SmilePlaceTLV

אנחנו מאוד מאמינים ברפואת שיניים מונעת. לא צריך לחכות עד שיהיה נזק ויכאב. תהיו חכמים,
הקדימו תרופה למקה ותחסכו מעצמכם נזק מיותר, סבל והוצאות יקרות. איטום חריצים מתבצע
בפגישה אחת, העלות סבירה והוא יתן לכם הרבה שנים של שקט ובריאות.

כפי שציינו, האיטום מבוצע על השיניים הטוחנות הקבועות בלבד, לילדים וגם למבוגרים
המתקשים לתחזק את השיניים כראוי או כאלה שסובלים מחורים בשיניים בתדירות גבוהה.
תגיעו לפגישת  היכרות, נבדוק מה אפשר לעשות או לשפר וגם נדאג ללמד אתכם איך
לצחצח ולתחזק את השיניים בצורה הנכונה ביותר.

התקשרו: 0772-177771

האם המידע בדף זה עזר לכם? דרגו אותנו כאן למטה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך:

ד"ר גפאלי חאלד

רופא שיניים פרטי מומלץ

חיפשתם רופא שיניים פרטי מומלץ? הכירו את ד״ר גפאלי. רופא שיניים ותיק. 15 שנות ניסיון. מנהל את מרפאת DanteDental, מרפאה הפעילה 24 שעות ביממה לשירותכם. התקשרו!

קרא עוד »
dental clinic
ד"ר גפאלי חאלד

מרפאת שיניים דחופה?

חיפשתם מרפאת שיניים דחופה?  שמחים שהגעתם אלינו. אנחנו מרפאת שיניים גפאלי תל אביב יפו מתמחים בשירות רפואת שיניים דחופה כבר יותר מעשור. מרפאת שיניים

קרא עוד »
דילוג לתוכן